środa, 9 sierpnia 2017

Angielski na wakacjach - 4 sposoby na naukę

Moje życie to podróże, a podróże to języki. Najbardziej przydatny jest oczywiście angielski. Mimo że podróżuję dużo, a angielskiego zacząłem uczyć się już dobrych kilkanaście lat temu, nie poprzestaję na tym. Dla mnie angielski na wakacjach to jeden z najlepszych sposobów nauki języka. Łączę przyjemne z pożytecznym, czyli tak jak lubię najbardziej. Angielski na wakacjach to jednak nie tylko wakacje. Dzisiaj przedstawię Wam 4 pomysły na to, jak można szlifować język obcy podczas urlopu.

1. Obóz językowy
Najbardziej stereotypowa metoda nauki angielskiego na wakacjach. Na obozie nauka jest intensywna, styczność z językiem mamy w zasadzie przez cały dzień, możemy przyswoić naprawdę sporo wiedzy. Minusy? Musimy dostosować się do całej grupy, raczej nie ma czasu na zwiedzanie, a poznawanie nowego miejsca jest mocno ograniczone czasowo. Mankamentem jest również wysoka cena i konieczność wczesnej rezerwacji wyjazdu.

2. Angielski na wakacjach w domu
Nie każdego stać na dalekie wojaże. Czas wakacji można wykorzystać na naukę. Uczyć możemy się w domu. I tutaj opcji jest kilka, albo będzie to samodzielna nauka przy wykorzystaniu darmowych materiałów dostępnych w bibliotece czy Internecie, albo profesjonalny kurs online. Zdecydowanie polecam tę drugą opcję. Angielski na wakacjach online to świetnie rozwiązanie. W sieci możemy znaleźć kursy w przystępnych cenach. Godziny nauki dopasowujemy indywidualnie, a po skończonych lekcjach mamy czas na podróże... małe, ale jednak. Okoliczne miejscowości niejednokrotnie są piękniejsze niż dalekie kraje.

3. Samodzielny wyjazd za granicę
Kto powiedział, że by nauczyć się języka trzeba wyjechać na obóz językowy? Dużo przyjemniejszym sposobem przyswajania nowych słówek czy zwrotów jest samodzielny wyjazd za granicę. Poznajemy nowe miejsce, ludzi, zwyczaje, a co za tym idzie język.

4. Czytanie książek
Nie wiem czy Wy też tak macie, ale ja najwięcej książek pochłaniam we wakacje. Aby przyjemność zamienić w coś pożytecznego zamieniam książki w języku polskim na te pisane po angielsku. Możesz zacząć od łatwych pozycji, np. baśni czy znanych serii. Więcej o tym przeczytasz tutaj: http://worldofbookss.blog.pl/10-ksiazek-po-angielsku-dla-poczatkujacych/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz